sobota, 12 grudnia 2009

KrakKrak obmyśla plan ubicia szkodnika spod Wawelu.

12 komentarzy:

 1. Jakoś tak podejrzanie wygląda - nie jak dobry i kochany przez wszystkich król (jak przecież w legendach Krak był opisywany, jako ideał władcy, pewnie dlatego nie istniał naprawdę), a jak kombinujący sługa. Choć, oczywiście, pozory mogą mylić i ktoś o takim spojrzeniu może być mądryi dobry :)

  OdpowiedzUsuń
 2. fajno. szkoda tylko, że nie utrzymujesz jednej techniki rysunku. tak, to cały blog wyglądałby naprawdę awesome.

  OdpowiedzUsuń
 3. W sumie nie wiedziałem brzoza, że ty tak fajnie rysujesz ...

  OdpowiedzUsuń
 4. ps. Fajnie by było jak byś rzucał jakimiś grubszymi notkami o nich.

  OdpowiedzUsuń
 5. SStefania - Masz trochę rację, ale ja zawsze widziałem kraka jako zamyślonego starca myslącego o przyszłości swoich ziemi. No i w sumie do niedawna nie znałem żadnej legendy z nim związanej prócz legendy o Wandzie.

  Owiec - od początku zakładałem że rysunki wyglądac będą tak. Czasem wrzucę coś innego, jak to z Lechem, ale postaram się żeby to wynikało z narzuconego tego zkwadraciowałego stylu.

  Tenn- grubsze notki to fajny pomysł, myslałem nawet o jakiś fajnych cytatach o postaciach, ale nie poziadam źródeł, a wrzucanie wikipediowych tekstów byłoby hm.. LAME

  OdpowiedzUsuń
 6. Przecież Krak nie był władcą Polski.

  OdpowiedzUsuń
 7. Krak, srak, jest w kronikach i legendach to się dziadzio załapuje.

  OdpowiedzUsuń
 8. Lol @dyskryminacja władcy fikcyjnego. Królowi Arturowi i Gilgameszowi jest w tej chwili smutno (i Popielowi też, ale jemu to akurat dobrze tak).
  Brzozo, ale no właśnie ta legenda o Wandzie zobacz, jak się zaczyna (przynajmniej w większości wersji): umarł dobry, mądry i kochany przez wszystkich Krak i pozostała tylko jego jedyna córka, Wanda. Miała kredyt zaufania i miłość poddanych mimo, że nic wielkiego jeszcze nie zrobiła - imaginujesz, jaki jest ojciec musiał być awesome?!
  A teraz, w sumie, jak popatrzyłam na tę twarz zmarszczami pooraną to faktycznie widzę troskę. Może to ten trzymany kielich mi się źle skojarzył, automatycznie z trucizną pewnie, w podświadomości, sorki :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Hah, racja. W sumie zależy od zinterpretowania gestu lewej ręki.

  OdpowiedzUsuń
 10. podoba mi się, że nie utrzymujesz stałej techniki rysunku :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Mostly awesome. Naprawdę mi się podoba. Rysunek niby minimalistyczny i schludny, ale widać w nim wyrobioną rękę. Zarówno lineart jak i kolorki.
  Jedyny zarzut, jaki mam, to że raz na dwa tygodnie portrecik to dla mnie za rzadko. :0

  OdpowiedzUsuń
 12. To po to by materiał się nie zmęczył. mnie. I zakładam aktualizację co tydzien, a te dwa w opisie to tak profilaktycznie.

  OdpowiedzUsuń